الإثنين, 29.04.2024, 22:36
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наші групи

Дитина і комп’ютер, планшет, телефон

ДИТИНА І КОМПЮТЕР, ПЛАНШЕТ, ТЕЛЕФОН

 

       

 

Комп'ютери стали звичною і необхідною річчю в сучасному житті. Вони приносять користь, розвиваючі ігри допомагають сформувати у дітей потрібні і корисні навички. Коли дитина сідає за комп'ютер у неї горять очі від непідробного захоплення та інтересу. Малюк стає більш зібраним і уважним, підвищується обсяг запам'ятовування інформації, включається розсудливість, розвивається дрібна моторика рук і очей.

АЛЕ!!! Комп’ютер, ноутбук, смартфон та планшет негативно впливають на здоров’я навіть дорослої здорової людини, не кажучи вже про несформований дитячий організм. Основна причина — електромагнітне випромінювання, що негативно відображається на зоровій функції дитини, внаслідок чого розвивається короткозорість (міопія).

Якщо Вас починає насторожувати «надмірно тісна дружба» малюка з гаджетом, то ці правила профілактики залежності для Вас:

  • Дітям до двох років, лікарі-офтальмологи забороняють переглядати мультфільми навіть по телевізору (бо зір дитини  становить від 60% до 100%).
  • Із дво- та трирічного віку малюкам дозволяється давати телефон або планшет лише на 5-10 хв на день.
  • Із 4 років - цей час можна збільшити до 15-20 хв.
  • З 5-6 років — 30-40 хв. на протязі дня.
  • Починаючи від 6 років — до 1 години з перервами.
  • Також потрібно знати, що відстань від книги/монітора до очей має бути 30-35см, а для маленької дитини ця відстань — від ліктя до основи долоні.
  • Під час занять з підготовки до школи, виконуючи домашні завдання, дитині слід користуватися і спеціально підібраною до її індивідуального зросту меблями.
  • Працювати з книгою чи планшетом, навіть переглядати кінострічку на телеекрані категорично не можна у темряві, чи у сутінках. При такій роботі світло має бути зверху і збоку (ліворуч — для правші та праворуч — для лівші). Якщо є така можливість краще віддавати перевагу роботі у денний час (денне освітлення є фізіологічним для нашого ока — тому створюються умови для найменшого зорового навантаження).
  • Психіка дитини дошкільного віку не стійка і може страждати.

Зокрема, коли хлопчики захоплюються агресивними іграми, у них через незрілість нервової системи формується агресивний тип реагування на оточуюче.

  • Дивитися мультфільми краще з дорослими, аби фільтрувати інформацію з екрану. Важливо, щоб дорослі пояснювали, що відбувається на ньому.
  • Батьки - зразок для наслідування. Не порушуйте правила, які встановлюєте для дитини. Проаналізуйте, чи не є ви самі залежними? Ваш приклад - кращий рецепт для профілактики залежності у дитини.
  • Забезпечте зайнятість дитини. Долучайте до домашніх обов'язків. Культивуйте сімейне читання. Грайте в настільні та інші ігри, долучайте до ігор свого дитинства.

Отже,ми не можемо позбутись ґаджетів, і вони потрібні для навчання, але їхнє використання повинно бути дозованим.

Якщо дитина щодня нерухомо сидить біля яскравого монітора понад годину, вона ризикує отримати проблеми із зайвою вагою, із зором або з шийним відділом хребта.

 

          Будьте пильними і берЕжіть здоров’я!        

         

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  أبريل 2024  »
إثثأرخجسأح
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Цікаві сайти для Вас і Ваших дітей
Наше опитування
Оцініть наш сайт
مجموع الردود: 13
Статистика

المتواجدون الآن: 1
زوار: 1
مستخدمين: 0

Полтава. ясла-садок "Пізнайко" © 2024