الإثنين, 29.04.2024, 19:37
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наші групи

Пальчиковий театр

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Всі на світі діти обожнюють яскраві спектаклі та вистави. Давай влаштуємо малюкові справжнє театральне дійство, зробивши для нього милі пальчикові ляльки у вигляді тваринок і людей.

Пальчиковий театр – це невеликі фігурки, які надягають на пальці рук дорослих і дітей і використовуються для інсценування казок, історій.

При грі важливо працювати різними пальцями, парами пальців, однією і двома руками, декількома пальцями одночасно. Все це допомагає в розвитку координації рухів та мозку. Однак у цьому відношенні варто орієнтуватися і на вік малюка. Так, діти молодшого віку краще сприймуть гру однією рукою, тоді як у старшому віці можна вводити ігри, які виконуються в дві руки.

Персонажів для пальчикових ігор можна зробити з різних матеріалів. Не важливо навіть, наскільки ви вмієте шити, в’язати чи займаєтеся іншими видами рукоділля. Адже іграшки можуть бути зроблені навіть з паперу, або з яких-небудь не потрібних непридатних речей. Для цього на щільний картон наклеюється картинка або наклейка, що зображає персонаж і вирізається по контуру. Після цього із зворотного боку фігурки кріпитися гумка, або картонне колечко, за допомогою якого вона буде вдягатися на палець. Зверху вашу вирізану фігурку можна покрити скотчем, тоді вона вам довше послужить.

Отже, виберіть казку, по якій ви збираєтеся робити інсценування, знайдіть картинки персонажів і зробіть їх за описаною вище методикою. Тепер ви зможете розіграти історію з вашим малюком.

         

Ну а якщо ви вмієте шити або плести, то для вас зробити іграшки буде простіше простого.

Для того, щоб зшити персонажів, зберіть непотрібні вам клаптики тканини, ґудзики, шнурки, тасьми, бусинки тощо. З усього цього будуть чудові іграшки. Щоб виконати маленькі деталі, їх краще проклеїти флізеліном. Мордочки тварин і обличчя людей вишийте, або розмалюйте фарбами по тканині.

         

Можна вирізати і зшити фігурки із фетра, прикрасивши їх дрібними деталями.

         

Фігурки можна також зв’язати. Все що вам необхідно – це різнокольорові щільні нитки, гачок і трохи терпіння. Для цього не потрібно бути асом в подібному рукодільні творчості, адже в обв’язування колечка з повітряних петель використовуйте лише один метод – в’язання стовпчиками без накиду. Таким шляхом виготовляється тулуб фігурки, а інші деталі – руки, лапи, хвости, одяг та інші деталі вже вплутуються в готове тіло. Мордочки та особи вишиваються.

         

Якщо ваш тато вміє випилювати з дерева, то він зможе зробити для дитини прекрасні дерев’яні пальчикові іграшки, які залишиться лише розфарбувати.

Подібні речі можна зробити і за допомогою пап’є-маше. Для цього вам знадобляться старі газети, серветки, будь-який інший непотрібний папір, клей ПВА, або клейстер з крохмалю та елементи для прикраси. Отже, робимо масу для пап’є-маше. Для цього папір рвемо руками на дрібні шматочки і заливаємо водою для її розмокання. Після зайву воду зливаємо, а масу з паперу перемішуємо і розминаємо руками або міксером. Змішуємо масу з клеєм ПВА або клейстером (варитися з крохмалю з водою в пропорції 1 ч. ложка порошку на 1 склянку води). Має вийти липке тісто. Масу трохи віджимаємо. Тепер її можна використовувати для виготовлення іграшок. Ліпити з паперової маси можна так само як з глини. Сохнути залишайте при кімнатній температурі. Готові вироби розфарбуйте і прикрасьте намистинками, пір’їнками, можна зшити одяг. Обов’язково підключайте до роботи ваших дітей.

         

Також фігурки можна ліпити з глини, спеціальної пластики, яка продається в магазині товарів для творчості, солоного тіста. Тісто для ліплення можна приготувати з борошна, води і солі. Борошно і дрібну сіль беріть в пропорції 1:1, а води додавайте стільки, щоб маса не сильно липнула до рук, але і не кришилась. Готові фігурки можна залишити сохнути як при кімнатній температурі, так і в духовці, однак в останньому випадку іграшки можуть потріскатися. Важливою умовою є те, що іграшки для пальчикового театру ви зробите самі, а значить, вони будуть наповнені вашою турботою і любов’ю.

         

Щоб зробити міні-сцену, на тлі якого ваші творіння будуть виступати, вам знадобиться каркас з дерев’яних рейок, картон, на який потрібно наклеїти картинку для вистави (задній фон), ну і прикраси у вигляді шторок, різних декорацій.

За допомогою такої сюжетно-рольової гри як пальчиковий театр можна не тільки розіграти улюблену казку, а й інсценувати різні історії, які допоможуть вашій дитині подолати психологічні бар’єри, привчити до якої-небудь корисної справи. Так, якщо малюк боїться грози, то розіграйте з ним казку про те, як хлопчик чи дівчинка подружилися з Громом.

Пальчиковий театр буде сприяти розвитку дрібної моторики рук малюків, розвине фантазію, мислення і мову, розкриє творчі здібності. За допомогою такого цікавого проведення часу ви не будете нудьгувати і проведете вечір разом з вашими дітьми, і навіть, можливо, порадуєте ваших гостей домашнім міні-спектаклем.

Занурюючись у казковий світ, діти зможуть зняти психологічні блоки, усунути страхи, висловити свій творчий потенціал. Головне – це правильно підібрати сценарій вашої казки.

А ще пальчиковий театр допоможе скоротати час вдома, у поході в поліклініку, на прогулянці.

Цікавої Вам гри з дітьми!

 

Пропонуємо вам декілька схем для роздрукування пальчикового театру із паперу

     
         
     
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  أبريل 2024  »
إثثأرخجسأح
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Цікаві сайти для Вас і Ваших дітей
Наше опитування
Оцініть наш сайт
مجموع الردود: 13
Статистика

المتواجدون الآن: 1
زوار: 1
مستخدمين: 0

Полтава. ясла-садок "Пізнайко" © 2024