الإثنين, 29.04.2024, 21:30
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наші групи

Запрошує в гості казка

ЗАПРОШУЄ В ГОСТІ КАЗКА

Ні для кого не секрет, що першими книжками для дитини є казки. Саме казки в сукупності з іграми знайомлять малят з навколишнім світом, прищеплюють життєві цінності і формують його характер. Донести до дитини якусь інформацію або правило набагато простіше у формі казок, ніж у формі нудних і довгих нотацій. Чому треба слухатися батьків і не тікати від них далеко, можна чудово пояснити на прикладі казки «Колобок». Головне підібрати правильну казку.

А ви знаєте, що казки почали складати ще в глибокій давнині народом і передавали в усній формі із століття в століття, з покоління в покоління. Казки нас вчать доброти, щирості, правді, боротьби зі злом.

Що можна запропонувати дитині для організації змістовного дозвілля:

  1. Читання цікавих книжок. Не забувайте про дитячу книжку. Саме час приділити увагу розгляданню картинок, читанню улюблених казок та оповідань. Проведіть з дитиною ігри за ілюстраціями, наприклад, нехай знайде заданий предмет, порахує зображені предмети, придумає продовження казки тощо. Розкажіть про бібліотеку, про те, як поводитись з книжкою, влаштуйте вдома «книжкову лікарню» з ремонту книг.
  2. Ведення власного щоденника (в малюнках). Це сприятиме розвитку пам’яті, уяви та фантазії.
  3. Створення власної книжки.

Ну і звичайно – Ваше безпосереднє спілкування з дитиною.

Зараз практично з самого народження дитину супроводжують книжки. Спочатку це пластикові книжки-пищалки з простими картинками, потім – барвисті книги з щільного картону, далі – звичайні книги з великим шрифтом, і як завершення дорослі книжки з звичайним друкарським шрифтом та без ілюстрацій. Прищеплюйте любовь до книги з раннього дитинства: купуте дитині книги, читайте казки, оповідання та інші малі літературні жанри. Нехай відвідування книжкових магазинів, бібліотек і купівля нових книг стають вашим сімейним святом і ритуалом.

Не забувайте і про культуру поводження з книгою, не дозволяйте малювати в книгах, рвати книжки і кидати їх на підлогу. Навчайте малюка тримати всі книги в порядку, показуючи йому власний приклад поведінки з книгою.

Навіщо читати дітям книги на ніч?

Тут можна виділитикілька причин такого вдало обраного часу доби для читання.

Час перед сном – це той період, коли всі вже звільнилися від денних турбот. Тому, це найбільш вдало обраний час доби для стоворення довірливої атмосфери між батьками і дитиною, це своєрідний сімейний ритуал, присвячений спільній справі, спілкуванню, взаємного прояву любові і гармонії.

Вечірня атмосфера сама по собі заспокоює, тому читання казок на цей час полегшує сприйняття почутого і сприяє формуванню позитивних емоцій, а одже - і приємних сновидінь.

Щоб читання приносило задоволення і реальну користь, потрібно дотримуватися простих, але важливих правил:

- Якщо ваш малюк не хоче слухати, то не потрібно його примушувати, так як це не принесе ніякої користі.

- Не зловживайте часом! Маленьким дітькам у віці від року до трьох читають у середньому до десяти хвилин, у віці від трьох до пяти років – 15-20 хвилин поспіль.

- Вибираючи казки, орієнтуйтеся на вподобання вашої дитини.

- Не обирайте страшних казок, що розбурхують уяву.

- Читаючи кожен день книги своїй дитині, ви сприяєте розширенню її знань і словникового запасу.

- Рекомендується читання книг обома батьками, що сприятиме становленню тісного душевного контакту дитини як з мамою, так із татом.

- Читайте книгу повільно, виразно, намагаючись максимально передати емоції діючих героїв і обстановки.

- Не замінюйте живе читання «сухими млявими» аудіоказками.

Весело і з користю проводьте час із дітьми та будьте здорові!

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  أبريل 2024  »
إثثأرخجسأح
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Цікаві сайти для Вас і Ваших дітей
Наше опитування
Оцініть наш сайт
مجموع الردود: 13
Статистика

المتواجدون الآن: 1
زوار: 1
مستخدمين: 0

Полтава. ясла-садок "Пізнайко" © 2024