СПИНКА, НА ЗАРЯДКУ!
З 2-річного віку малюка буде неважко привчити до занять фізкультурою, головне – ніякого насилля і регулярність. Займатися можна в любий зручний час. Пам’ятайте, що навіть прості вправи зроблять дитину сильніше, витриваліше, поліпшать його координацію.
Для дитини дуже важлива ваша реакція на те, чим вона займається. Отже, заохочуйте і хваліть її. Якщо навіть у неї не дуже виходить.
Діти-флегматики повільніше оволодівають новими рухами, тому потребують більшої кількості повторень найбільш важких вправ.
ВПРАВИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ МАЛЮКУ ПОЗБУТИСЯ СКОЛІОЗУ
Обов’язково включайте їх в ранкову гімнастику, використовуйте в рухливих іграх та спортивних змаганнях
1вправа. Вихідне положення – стоячи, палиця в руках перед собою. На рахунок 1-2 повільно підняти палицю вгору – вдих; на рахунок 3-4 опустити її за спину – видих. На рахунок 1-2 підняти палицю вгору – вдих; на рахунок 3-4 опустити перед собою – видих.
Ця вправа добре укріплює м’язи плечового поясу, її треба виконувати 8-10 разів.8 вправа. Вихідне положення – лежачи на животі, руки ззаду – в замок. Відвести руки і голову назад. Повільно прогнутись; на рахунок 1-2 вдих, повернутися у вихідне положення – видих. Повторити 2-3 рази.
2 вправа. "Ластівка". Вихідне положення – стояти рівно. Повільно підняти руки вгору, одночасно відвести назад пряму ногу. Постояти декілька секунд і повторити з другою ногою. Виконувати 4-5 разів.
3 вправа. Для цієї вправи знадобиться невеликий мішечок, заповнений чимось сипучим (сіль, крупа, пісок). Дитини кладе його на голову і ходить по периметру кімнати 2-3 хвилини так, щоб він не впав.
4 вправа. "Рибка". Вихідне положення – лежачи на животі, руки під підборіддям. Зберігаючи серединне положення хребта, відвести назад прямі руки. При цьому ноги, прямі в колінах, трохи підняти. Протриматися так 5-6 секунд (2-3 рази).
5 вправа. "Кошик". Вихідне положення – лежачи на животі. Потягнутися всім тілом вгору і зробити за спиною замок з рук і ніг. (5-6 сек. 2-3 рази).7
6 вправа. "Велосипед". Вихідне положення – лежачи на спині, руки під головою, лікті притиснуті до підлоги. Виконувати колові рухи ногами вперед 7-8 разів.
7 вправа. Вихідне положення – лежачи на животі, руки ззаду – в замок. Відвести руки і голову назад. Повільно прогнутись; на рахунок 1-2 вдих, повернутися у вихідне положення – видих. Повторити 2-3 рази.
8 вправа. "Ножиці". Вихідне положення – лежачи на спині, поперекову частину хребта притиснути до опори. Виконувати піднімання та схрещування прямих ніг. Виконати 3-4 рази.
9 вправа "Кішечка". Вихідне положення стояти навпочіпки. На рахунок 1-2 вигнути спину вгору, голову опустити вниз на рахунок 3-4 прогнути спину. підняти голову. Дихання довільне. Вправа добре розвиває рухливість хребців. Її виконувати 5-6 разів.
10 вправа. Вихідне положення - лежачи на спині, поперекову частину хребта притиснути до опори. Зігнути і розігнути ноги в колінному і тазостегновому суглобах почергово. Виконувати 5-6 разів.