الإثنين, 29.04.2024, 20:59
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наші групи

Медична сестра старша

                                               Медичними питаннями в дитячому закладі

займається медична сестра старша

 

   Старша медична медсестра контролює санітарно-епідемічний режим у дитячому садку, а також стежить за дотриманням режиму дня, харчуванням дітей, правильним проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять та прогулянок . Організовує заходи по загартуванню дітей і бере участь в організації оздоровчих заходів. Веде щоденний облік дітей, відсутніх через хворобу, ізолює хворих дітей. Крім того, старша медсестра готує дітей до лікарських оглядів і сама бере участь у них, проводить зважування, антропометричні вимірювання дітей, здійснює профілактичні щеплення і виконує призначення лікаря. Контролює санітарний стан усіх приміщень закладу та обладнання. 
    Складає і розкладає щоденне меню і стежить за якістю приготування їжі. Вона щодня виробляє пробу готових страв і закладає її на зберігання у відповідності з вимогами СЕС. Стежить за виконанням графіка отримання їжі групами і проводить щоденний обхід груп, перевіряючи організацію харчування в групах.

 

Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі


    Організація харчування дітей в навчальних закладах – це чітко регламентований процес, що регулюється чинними законодавчими нормами. Основні із цих норм викладено в Законах України «Про освіту», «Про охорону дитинства», в постановах Кабінету Міністрів України №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів в загальноосвітніх навчальних закладах», №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказах МОН України №667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних та інтернатних навчальних закладах»; №298 «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, №242 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах»». Останні із названих документів видані спільно з Міністерством охорони здоров’я України.
    Якість харчування визначається багатьма чинниками, та найголовніший – сума бюджетних призначень, яка щорічно виділяється міською радою на закупівлю продуктів і продовольчої сировини для приготування їжі дітям. Від цієї суми залежить відсоток виконання норм харчування.

Основні принципи організації дитячого харчування в ДНЗ

1. Правильна організація режиму харчування.

2. Адекватна енергетична цінність раціонів, що відповідає енерговитратам дітей.

3. Збалансованість раціону за всіма харчовими факторами, що містять білки і амінокислоти, харчові жири і харчові кислоти, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі й мікроелементи.

4. Максимальна різноманітність раціону, що є основною умовою забезпечення його збалансованості, яке досягають шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів кулінарної обробки.

5. Облік у харчуванні індивідуальних особливостей дітей (харчова алергія, надмірна вага тіла).

6. Забезпечення санітарно-гігієнічного контролю організації харчування.

7. Відповідність енергетичної цінності раціону енерговитратам дітей різних вікових категорій.

 

При приготуванні їжі в дошкільному навчальному закладі наші кухарі дотримуються наступних правил:

1. Обробка сирих і варених продуктів проводиться на різних столах, використовуючи відповідні марковані обробні дощечки і ножі.

2. Сирі овочі для приготування салатів після ретельної обробки парою нарізають на обробних столах і дощечках «ВО – варені овочі».

3. Котлети, битки з м’ясного або рибного фаршу обжарюються не менше ніж 10 хв. З обох боків у нагрітому до кипіння жирі, після чого їх витримують в духовій шафі до готовності 5-8 хв.

4. Під час приготування других страв з вареного м’яса (котлеті) подрібнене або порційне м’ясо обов’язково піддається термічній обробці (кип’ятіння в бульйоні, соусі, обжарюванні в духовій шафі) впродовж 10 хв. При температурі в духовці 220-250 С.

5. Омлети, після їх приготування, пропікаються у гарячій духовій шафі при температурі 180-200 С впродовж 7-10 хв. (завтовшки 2,5-3 см); сирні запіканки – 20-30 хв. При температурі 180 – 200 С (завтовшки 3 – 4 см).


Страви, що заборонено готувати в ДНЗ

У ДНЗ заборонено готувати страви з кислого молока, сиру (млинчики з м’ясом, макарони по-флотськи), сальтисон, креми, паштети, холодці; заборонено вживати гриби; не кип’ячене молоко; сир і сметану без теплової обробки; яйце і м’ясо водоплавної птиці; м’ясо, що не зазнало ветеринарного контролю; домашню консервацію.

 

Які щеплення входять до українського календаря щеплень?

Туберкульоз -- 3-7 день, 7, 14 років.  
      
Гепатит -- в 1 день, 1 міс., 6 міс.
Дифтерія -- 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років.
Кашлюк -- 3, 4, 5, 18 міс.
Правець -- 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років. далі кожні 10 років.
Поліомієліт -- инактивированная (неживавакцина: 3,4 міс.;
                    -- оральная (жива) вакцина: 5, 18 міс., 6, 14 років.
Гемофільна інфекція -- 3, 4, 5, 18 міс.
Кір -- 12 міс., 6 років.
Краснуха -- 12 міс., 6 років, 15 років (дівчата).
Паротит (свинка) -- 12 міс., 6 років, 15 років (хлопці).

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  أبريل 2024  »
إثثأرخجسأح
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Цікаві сайти для Вас і Ваших дітей
Наше опитування
Оцініть наш сайт
مجموع الردود: 13
Статистика

المتواجدون الآن: 1
زوار: 1
مستخدمين: 0

Полтава. ясла-садок "Пізнайко" © 2024