الإثنين, 29.04.2024, 20:11
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наші групи

Квітковий вернісаж

КВІТКОВИЙ ВЕРНІСАЖ

У квітів сьогодні свято

Чуєте пахощі в нашім дворі?

Квіти розквітли в ранковій порі.

Тут на світанку сам Дощик ходив,

Білу Лілею від сну розбудив.

Чисто помилися Мальви в росі —

Личенька круглі, рожеві усі.

Нижче під ними красольки дрібні —

У квітнику засвітили вогні.

Синій Паничик заліз аж на тин,

Кличе в танок гордовитих Жоржин.

Білій Лілеї Майор уклонивсь, —

Сонцем відразу квітник освітивсь!

Бджілка на скрипку заграла в цей час.

Джміль прилетів і приніс контрабас.

Музика лине — почався танок.

Свято ж сьогодні у наших квіток!

Марія Познанська

Надзвичайно важливо, щоб у пам’яті з дошкільного дитинства залишилися яскраві враження про навколишній світ. Особливо цінні спостереження естетичного плану за ростом і розвитком рослин, а особливо квітів.

Квіти вирощують у квітниках різноманітних форм. Основною умовою створення квітника є безперервність цвітіння, що досягається підбором одно- та багаторічних квітникових рослин.

Познайомимося з багаторічними рослинами, які цвітуть у червні:

    Королиці ростуть повсюди в Україні. Великоквіткова королиця полюбляє світле місце, поживний ґрунт. Розмножують рослину найчастіше поділом куща восени.
    Ромашка рожева, або кавказька, у дикому стані росте в горах Кавказу. Добре росте на родючих ґрунтах. Розмножують ромашку насінням, яке висівають у ґрунт рано навесні або напередодні зими, діленням старих кущів.
    Люпин походить з Північної Америки. Невибаглива рослина, розмножують її насінням, яке висівають у ґрунт рано навесні або напередодні зими.
    Лілія зустрічається у природній флорі України. Існує багато видів і форм лілій, які вирощують у квітниках: лілія біла, шафранна, тигрова, королівська тощо. Одні починають цвісти у червні (біла, шафранна), інші – у липні (королівська, тигрова). Лілія потребує легкого поживного ґрунту, напівзатемнених місць. Розмножують її дітками, лусочками і насінням. Діток відділяють під час викопування старих цибулин восени. Посадку молодих цибулин проводять на 5-6 см завглибшки. Висаджені лілії залишають без пересадки протягом 4-5 років.
    Лілійник у дикому стані росте у Сибіру, на Далекому Сході. Добре росте на родючих легких ґрунтах і в умовах доброго освітлення і напівзатемнених місць. Розмножується поділом кореневищ восени або навесні.
    Кореопсис – невибаглива до ґрунтів рослина з рясним цвітінням. Потребує освітлених місць. Розмножують її насінням, поділом куща.
    Дельфіній – у природі зустрічається у Сибіру, на Далекому Сході. Краще розвивається на сонячних місцях, хоча переносить і напівзатемнені місця, потребує поживних ґрунтів. Розмножують її поділом куща навесні або восени і насінням, яке висівають напередодні зими або рано навесні.
    Монарда (червона рута) – один з різновидів м’яти. Росте на сонячних місцях, потребує легкого поживного ґрунту. Розмножують її поділом куща навесні або восени.

 
    Гайлардія (батьківщина – Америка). Добре росте на родючих легких ґрунтах на сонячних місцях. Розмножують її діленням кущів і насінням, яке висівають у ґрунт у травні. Цвітіння починається на другий рік.
    Айстра альпійська зустрічається у природній флорі у Карпатах. Добре росте на поживних ґрунтах, світлолюбна. Розмножується поділом куща восени або навесні і насінням.

У липні починають цвісти рудбекії, флокси волотисті, канни, астильби, функції, гладіолуси.

    Рудбекію, різні види якої є невибагливими до ґрунтів і зволоження рослинами, розмножують насінням і поділом куща, яке можна робити навесні і восени.
    Флокс волотистий – північноамериканська рослина з різноманітною кольоровою гамою. Поєднання її у міксбордері з півоніями завдяки тривалому цвітінню створить барвисті плями на ділянці. Флокс добре росте на відкритих сонячних місцях, потребує регулярного поливання. Розмножують флокси діленням кущів, а також весняними і літніми живцями. Можна розмножувати їх насінням, яке висівають відразу після збору, оскільки воно швидко втрачає схожість. Кущі флоксів через 3-4 роки треба пересаджувати і ділити восени або рано навесні.
    Канна (походить з Бразилії) у відкритому ґрунті не витримує зими. Кореневище зберігається у підвалі. Добре росте на угноєній землі на сонячних місцях. Розмножують її поділом кореневищ, які викопують перед настанням заморозків.
    Астильба походить із Східної Азії, Ціниться завдяки різноманітній кольоровій гамі квіток (білих, кремових, рожевих, червоних різних відтінків) і тіньовитривалості. Розмножується діленням кущів навесні або восени.
    Функія походить з Далекого Сходу. У квітництві використовується багато видів, деякі мають строкате забарвлення листків, різної величини і кольору квітки. Рослина тіньовитривала, хоч краще росте на добре освітлених місцях і поживному ґрунті. Розмножують її поділом кореневищ навесні або восени.
    Гладіолус походить з Південної Африки. Потребує родючого ґрунту і добре освітлених місць. Розмножують його бульбоцибулинами і дітками. Відстань між бульбоцибулинами повинна бути 20-25 см, посадка має бути на 7-12 см завглибшки.

Серпень – пора рясного цвітіння жоржин, геленіумів, багаторічних айстр, хризантем, монтбрецій, яке продовжується у вересні до настання заморозків.

    Жоржина походить з Центральної Америки. Існує тисячі садових форм і сортів цієї рослини. Потребує родючих ґрунтів, відкритих сонячних або напівзатемнених місць. Розмножують її поділом коренебульб, живцюванням і насінням. Насіння висівають наприкінці лютого – на початку березня. В ґрунт висаджують після закінчення заморозків. Для живцювання коренебульби наприкінці лютого – на початку березня висаджують у горщики. Зрізані живці 6-7 см завдовжки висаджують для укорінення у горщики, а потім переносять у ґрунт.
    Геленіум походить з Північної Америки. Привабливі його золотисто-жовті, мідно-червоні або коричневі кошики суцвіть. Добре розвивається на родючих ґрунтах і відкритих сонячних місцях. Розмножують рослину насінням і діленням куща.
    Айстра багаторічна, або морозці, як їх називають у народі, походить із Північної Америки, південно-західних районів Європи, Сибіру. Невибагливі рослини, розмножують їх діленням куща, живцями та насінням, яке висівають на грядки відразу після визрівання.
    Хризантема походить із Середземномор’я. Існує багато сортів, які розрізняють за висотою, строками цвітіння (ранні, середні, пізні). Найбільш рання хризантема зацвітає у липні – серпні. Потребує сонячного місця зростання, багатих ґрунтів. Розмножують її діленням кущів, живцями.
    Монтбреція — південноафриканська рослина з мечоподібними листками і жовтогарячими квітками, зібраними у колосоподібне суцвіття. Добре росте на розпушеному родючому ґрунті на сонячних місцях. Розмножують її бульбоцибулинами і насінням. На зиму бажано прикривати листям.

До однорічних рослин належать: агератум, алісум, антиринум (ротики), аркотис, айстра, бальзамін, вербена, годеція, гомфрена, гацанія, жоржина (однорічна – «веселі хлоп’ята»), іпомея, запашний горошок, кларкія, календула, космея, левкой, лобелія, настурція, петунія, сальвія, тагетес (чорнобривці), цинія (майорці), флокси однорічні. З них алісум, лобелію часто використовують як бордюрні рослини, а іпомею, запашний горошок та квасолю багатовікову – для вертикального озеленення.

гацанія

вербена

антиринум (ротики)

аркотис

алісум

бальзамін

запашний горошок

левкой

гомфрена

агератум

календула

годеція

жоржина (однорічна – «веселі хлоп’ята»)

кларкія

 

сальвія

 

айстра

 

космея

лобелія

настурція

іпомея

петунія

тагетес (чорнобривці)

цинія (майорці)

флокси однорічні

Однорічні рослини розмножують насінням, яке здебільшого висівають у квітник. Проте, щоб прискорити цвітіння, доцільно з дітьми виростити розсаду, яку потім ви разом зможете висадити у квітники.

Шановні батьки, знайомте ваших дітей з різноманіттям квітів за допомогою спостережень на клумбах під час прогулянок та екскурсій. Розглядайте картини відомих художників. Читайте разом з дітьми казки, вірші, оповідання, статті, відгадуйте загадки, вивчайте прислів’я та приказки. Адже таким чином ви зможете розширити уявлення дітей про навколишню природу.

Успіхів вам!

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  أبريل 2024  »
إثثأرخجسأح
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Цікаві сайти для Вас і Ваших дітей
Наше опитування
Оцініть наш сайт
مجموع الردود: 13
Статистика

المتواجدون الآن: 1
زوار: 1
مستخدمين: 0

Полтава. ясла-садок "Пізнайко" © 2024